CHODSKÝ PES


GLORIA Regenia Bohemia

„RIA“

 

narodená: 15. 09. 2011

SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY MLADÝCH

SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY

 

 

Výstavy:

trieda šteniat: 2 x Veľmi nádejná 1. miesto

trieda dorastu: Veľmi nádejná 1. miesto

Na svojej prvej výstave v triede mladých Výborná 1. miesto, CAJC, BOB, 3. miesto BIG Non FCI

trieda mladých: 1 x V2, 6 x V1, 3 x CAJC, 2 x CAC, 4 x BOB – v 11. mesiacoch splnila podmienky na Junioršampióna Slovenska!!!

 

Po presťahovaní s kavaliermi z bytu do domčeka som hľadala nejakého dobrého strážneho psa. Plemeno dostatočne ostré a vhodné na stráženie domu, ale zároveň mierumilovné k malým deťom a k našim malým kavalierom. Poprosila som o pomoc s výberom plemena našu poradkyňu chovu, pani Vierku Stloukalovú, ktorá je zároveň aj rozhodkyňou na výstavách psov. Vďaka nej som objavila české národné plemeno Chodský pes, o ktorom som predtým ani nepočula. Po preštudovaní povahových vlastností choďákov bolo rozhodnuté. Na Slovensku som nenašla chovateľské stanice tohto plemena, tak sme sa na moje meniny, 25.11.2011, vybrali až za Mladú Boleslav, do Bakova nad Jizerou, pre dvojmesačnú Riušku.

Ria už dávno prerástla malé kavalierky, je však ich veľká kamarátka, hrá sa s nimi a ľúbi ich.  Je výbornou strážkyňou, každú návštevu nám hlasito oznamuje a hostí pustí cez bránku iba tých, ktorých vidí, že vítame my. Je veľmi múdra, také naše veľké zlatíčko!

Asi nám bola súdená práve ona, lebo má rovnaký dátum narodenia ako naša prvá „MagnólijkaKokinka, len je presne o rok mladšia. Tak narodeninové oslavy budú mávať spoločné : -)

 

 

 

 

 

 

 

Riuškina prvá narodeninová oslava

Ria (4) Ria 

 

Ria 11 mesiacov – JUNIORŠAMPIÓN Slovenska

3 5

 

 

0 (24)

Veľká noc - Ria 6,5 mesiaca

0 (48)

 

5 mesiacov

Ria 5 mes.

 

4 mesiace

Ria 4 mes.

 

11 týždňov

Ria 11 tyzd.

Ria 11 týždňová, s novými kavalierskymi kamoškami : -)

moje lasky